debowagazdowka@wp.pl +48 691 631 634

Karpackie Świętowanie – Boże Narodzenie w Bieszczadach

Święta w Bieszczadach

KARPACKIE ŚWIĘTOWANIE – BOŻE NARODZENIE W BIESZCZADACH

Serdecznie zapraszamy do spędzenia najcudowniejszego okresu w roku jakim są Święta Bożego Narodzenia w Gościńcu Dębowa Gazdówka. Oderwij się tym razem od sprzątania, gotowania, pieczenia ciast i zasmakuj bieszczadzkiej gościnności. Zapraszamy w rodzinną podróż w świat dzieciństwa, dzięki  której obudzisz swoje wspomnienia i przypomnisz sobie prawdziwą i mroźną zimę.
Podczas Państwa pobytu doświadczony Szef Kuchni wyczaruje znakomite potrawy z receptur naszych Karpackich przodków .
Podaruj zatem swoim bliskim niezapomniane Święta w bajkowej krainie! Poczuj magię Świąt Bożego Narodzenia i wypocznij w ciszy i spokoju.

Pobyt w terminie 23-27.12.2017 r.

DZIEŃ I – sobota 23.12.2017

od godz. 16:00 – przyjazd, zakwaterowanie
od 16.00 – obiadokolacja (wydawana do godz. 20)
Pomysł na czas wolny : Chwila relaksu w saunie fińskiej

DZIEŃ II – niedziela 24.12.2017

8.00-10.00 śniadanie w formie bufetu

od 10:00 – 12.00 W OCZEKIWANIU NA PIERWSZĄ GWIAZDKĘ – Wielkie oczekiwanie na noc , podczas której nawet zwierzęta przemawiają ludzkim głosem i nie ma rzeczy niemożliwych.
Nic tak nie tworzy świątecznego klimatu jak rodzinne ubieranie choinki, dlatego zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy.

w programie:

- POSZUKIWANIE CHOINKI - wspólnie musimy wybrać i przynieść do ośrodka najładniejszą choinkę

- BIBUŁKALIA – kiedy wszyscy dorośli wyjdą na poszukiwanie choinki, dzieci zasiądą do wspólnej pracy podczas warsztatów bibułkarskich i przygotują wspaniałe ozdoby z bibuły

- UBIERANIE CHOINKI – kiedy wybierzemy i dostarczymy choinkę a wszystkie ozdoby będą już gotowe, zabierzemy się do wspólnego, rodzinnego ubierania świątecznego drzewka

13.00-14.00 – postny posiłek

16.00 – WIGILIA

Uroczysta Kolacja Wigilijna z tradycyjnymi 12 potrawami świątecznymi.

Menu Kolacji Wigilijnej:

 • barszcz z uszkami
 • karp pieczony
 • karp po żydowsku
 • kapusta z grochem
 • gołąbki wigilijne
 • pierogi z kapustą,
 • pierogi ruskie
 • pierogi ze śliwką i jabłkem
 • śledzik w oleju
 • kulebiaczki z ciasta francuskiego kapustą i grzybami
 • paszteciki wigilijne
 • kutia
 • kompot Wigilijny
 • pieczywo, kawa , herbata, ciasta

Po Kolacji wigilijnej – wizyta św. Mikołaja

DZIEŃ III – poniedziałek 25.12.2017 BOŻE NARODZENIE czyli CAŁODZIENNE ŚWIĘTOWANIE

8.30- 10.30 uroczyste śniadanie świąteczne w formie bufetu

w czasie wolnym proponujemy skorzystanie z atrakcji „ACTIVE WINTER”

14.00- 16.00 uroczysty obiad świąteczny

A wieczorem …. od godz. 19:00 KARPACKIE ŚWIĘTOWANIE

w programie:

 • Degustacje karpackich potraw – z przewagą tych mniej znanych a godnych poznania przez każde podniebienie, do tego związanych z jakąś ciekawą opowieścią
 • wspólne kolędowanie przy kominku w przytulnych wnętrzach karczmy
 • Wspólne rozgrzewanie podniebienia czyli degustacja góralskiego napitku i regionalnego piwa

DZIEŃ IV wtorek 26.12.2017
8.00 – 10.00  śniadanie  w formie bufetu

10.00 – 12.00 „AKCJA WYTRZEŹWIAŁKA” – po długich „degustacjach” góralskich napitków i karpackiego świętowania z dnia poprzedniego, otuleni ciepłym kocem, ładujemy akumulatory na leżaku, na świeżym powietrzu:)

w programie:

 • bieszczadzki „lodołamacz”
 • sesja relaksacyjna nad zamarzającym potokiem, na leżaku i pod ciepłym kocem

czas wolny (proponujemy skorzystanie z sauny fińskiej i gorących kąpieli w drewnianej balii oraz z atrakcji „ACTIVE WINTER”)

15.00-17.00 obiad

18.00 ŚWIĄTECZNY KULIG Z POCHODNIAMI I OGNISKIEM

Prosto spod ośrodka wyruszymy w pędzących saniach w nieodkrytą krainę dzikich Bieszczadów. Zapewniamy niepowtarzalny klimat i świetną zabawę.

w programie:

 • bieszczadzki kulig z pochodniami
 • ognisko z kiełbaskami
 • poczęstunek regionalną nalewką
 • niezapomniane wrażenia

DZIEŃ V środa  27.12.2017

8.00-10.00 śniadanie w formie bufetu

11.00 wykwaterowanie

 

Cennik pakietu „KARPACKIE ŚWIĘTOWANIE – BOŻE NARODZENIE W BIESZCZADACH”

DOROŚLI –  1199 zł /1 os.

DZIECI od 4-12 lat – 799 zł/1 os

DZIECI do 4 lat – pobyt gratis (bez świadczeń)

CENA PAKIETU ZAWIERA: 4 noclegi, 3 śniadania zwykłe,  1 śniadanie świąteczne, bibułkalia – rodzinne warsztaty,  postny posiłek, 1 uroczystą kolację wigilijną, 1  świąteczną biesiadę karpacką,  2 obiadokolacje

PONADTO PROPONUJEMY ATRAKCJE „Active Winter”

1. „NA NARTY W BIESZCZADY” – Największa w Bieszczadach Stacja Narciarska Laworta / odl.1 km od „Gazdówki”/, i Stacja Narciarska Gromadzyń / odl.8 km/ proponują narciarzom pełen zakres usług / sztucznie śnieżone i oświetlone trasy, wypożyczalnie sprzętu, szkółki narciarskie, gastronomia /. Nasi Goście otrzymują 10% zniżki na karnety Stacji Narciarskiej Laworta i Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych
2. Snowshoeing –   Wspólnie z przewodnikiem wyruszymy na rakietach śnieżnych w głąb karpackiej puszczy w poszukiwaniu śladów sympatycznego misia. (35 zł/1 os/2 godz. Wymagana wcześniejsza rezerwacja)

3. Trasy narciarstwa biegowego „Pod Żukowem” – W okolicach Dębowej Gazdówki (odległość  ok. 10 km) turysta lubiący jazdę na nartach biegowych może znaleźć dla siebie świetne biegowe trasy narciarskie, znajdujące w Ustjanowej Górnej w paśmie Żukowa.

Podzielone są one na dwie pętle: rekreacyjną (oznaczoną kolorem niebieskim) oraz wyczynową (oznaczoną kolorem czerwonym).

4. Snowgliding i Speedriding – cena za 1 godzinę zajęć z instruktorem wynosi 170 PLN od osoby. Jednorazowo 1 instruktor możne szkolić tylko 1 osobę. podczas pierwszej godziny zajęć uczeń wykonuje już krótki lot tuż nad śniegiem. (Wymagana wcześniejsza rezerwacja)

5. Skitouring – Cena za 1 godzinę zajęć z instruktażem i przewodnictwem 60 PLN (cena zawiera wypożyczenie zestawu: narty, foki, kijki, opieka instruktora) Buty we własnym zakresie, mogą być zwykłe narciarskie. (grupy 4 os. Wymagana wcześniejsza rezerwacja)
6. Paragliding –  Loty tandemowe paralotnią z instruktorem do wysokości 200-300 m nad ziemią. Czas trwania lotu ok 10 min. Cena od osoby 100 PLN. Wystartujesz ze szczytu góry, poczujesz wiatr we włosach i będziesz podziwiać piękne i malownicze Bieszczady z lotu ptaka (wymagana wcześniejsza rezerwacja).

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress